Dwudziesta siódma Niedziela zwykła       02/10/2022

Dziś przeżywamy dwudziestą siódmą Niedzielę zwykłą. Jest to pierwsza niedziela miesiąca października; po Mszach św. zamiast kazania, adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 800 i 1000 – zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszę Świętą o godz. 1130, zapraszam dzieci z klas III – będą miały wręczane różańce św.; po Mszy Świętej będzie spotkanie rodziców dzieci, które będą przygotowywać się do I Komunii Świętej w naszej parafii.

W nadchodzącym tygodni wspominamy:
Poniedziałek – wspomnienie bł. Kolumbana Józefa Marmion, kapłana
Wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
Środa – wspomnienie św. Faustyny, zakonnicy
Czwartek – wspomnienie św. Brunona Kartuz, opata
Piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej
Sobota – wspomnienie św. Pelagii, męczennicy.

Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są w tygodniu; w poniedziałek, środę, piątek (z wystawieniem Najświętszego Sakramentu) o godz. 1730 – przed Mszą św.; a we wtorek, czwartek i sobotę po Mszy św. o godz. 700 (bez wystawienia).

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie proszę i zachęcam; spowiedzi św. tradycyjnie przez cały tydzień ½ godz. przed Mszą św., i w piątek od 1700. W pierwszy piątek miesiąca; chorych z posługą sakramentalną będę odwiedzał od godz. 800; proszę chorych do czwartku zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca; zgodnie z wieloletnią tradycją, ofiary składane w kopertach i na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar. W tym dniu również odbywać się będzie w całej Polsce liczenie osób uczestniczących w niedzielnej Eucharystii i przystępujących do Komunii św.

W niedzielę 16 października będziemy przeżywać XXII Dzień Papieski, naszą ofiarą do puszek przed kościołem wspierać będziemy utalentowaną, ale pochodzącą z ubogich rodzin młodzież skupioną w fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W październiku wybiegamy już myślą do listopadowych świąt. W naszej parafii za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne modlimy się przed Mszą św. 1130 (1115). Ponadto, przez cały rok modlimy się na adoracji Najświętszego Sakramentu, powierzymy ich Bożemu Miłosierdzia i sprawowana jest w ich intencji Msza św. w każdy III piątek miesiąca. Wypominki roczne oraz jednorazowe można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pamiętajmy o tych, których kochaliśmy za życia nie zapominajmy po ich śmierci.

Męska Róża Różańcowa modląca się – działająca w naszej parafii zachęca nowe osoby do tej formy modlitwy i zaprasza na spotkanie które będzie miało miejsce w piątek – 07 października po Mszy św. wieczornej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; wyłożone są również kartki na wypominki. Dzieci zapraszam po obrazeczki – pamiątki niedzielnych Mszy św.

Mając na uwadze dobro dzieci naszej parafii, zwrócono się z prośbą o ogłoszenie, że w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa, można pozyskać dofinansowanie na rozbudowę placu zabaw u zbiegu ulic Orla i Na Górkach. Trzeba tylko oddać głos na „projekt nr 5 w dzielnicy 7”. Szersze informacje – wyjaśnienia można zobaczyć na plakatach w gablotkach kościelnych.