6 Niedziela Zmartwychwstania Pan Jezusa - 22.05.2022

Przeżywamy szóstą Niedzielę Zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa. W naszej parafii to dzień I Komunii św. Msza św. dla dzieci Pierwszokomunijnych o 1130. Dziękuję rodzicom za przyozdobienie i posprzątanie otoczenia Kościoła. Przez cały tydzień (od poniedziałku do piątku) dzieci będą przychodzić codziennie w ramach białego tygodnia na Mszę św. i majówkę o godz. 1800.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1130 dzieci z klas IV przeżywać będą pierwszą rocznicę, swej pierwszej komunii św. Spotkanie dla tych dzieci będzie w piątek, o godz. 1700.

W nadchodzącym tygodni w liturgii obchodzimy:
Poniedziałek – wspomnienie św. Leoncjusza z Rostowa, biskupa i męczennika
Wtorek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
Środa – wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża
Czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
Piątek – wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa
Sobota – wspomnienie św. Marii Anny od Pana Jezusa, dziewicy

Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych; przez cały miesiąc maj; wezwaniami Litanii Loretańskiej modlimy się prosząc o uchronienie nas i naszych rodzin od dramatu wojny i pokoju na Ukrainie. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, do kościoła albo pod kapliczki.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.