IV Niedziela okresu zwykłego           29/01/2023

Dziś przeżywamy czwartą niedzielę okresu zwykłego.

W przyszłą niedzielę; pierwszą niedziela miesiąca lutego, po Mszach św. o 800 i 1000 – zmiana tajemnic różańcowych.

W nadchodzącym tygodni wspominamy:
Poniedziałek – wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, kapłana
Wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
Środa – wspomnienie św. Rajmunda z Fitero, zakonnika
Czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego, zwane u nas Świętem Matki Bożej Gromnicznej; Msze św. o godz. 700 i 1800 (na Mszach poświęcenie gromnic). Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego – składką w tym dniu wesprzemy zakony kontemplacyjne
Piątek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika
Sobota – wspomnienie św. Weroniki

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie proszę i zachęcam; spowiedzi św. tradycyjnie przez cały tydzień ½ godz. przed Mszą św., i w piątek od 1700.

W pierwszy piątek miesiąca; chorych z posługą sakramentalną będę odwiedzał od godz. 800; chorych proszę zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Na stolikach są do naszej dyspozycji czasopisma „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

Zapraszam wszystkich chętnych chłopców ze szkoły podstawowej, którzy zechcieliby dołączyć do grona ministrantów w naszym Kościele, na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w piątek, po feriach – 17 lutego 2023 roku. Ministrant to ten, który służy Panu Jezusowi podczas Mszy Świętej i innych nabożeństw. Bliskość ołtarza, sprawia, że pobyt w kościele daje wiele radości i szczęścia. Ministrant jest blisko Chrystusa.