06 Niedziela Wielkiego Postu
24.03.2024     Niedziela Palmowa

Przeżywamy VI Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Święcenie palm na każdej Mszy świętej.

Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się jutro; w poniedziałek od godz. 1200. Chorych, którzy przed świętami chcą skorzystać z sakramentów, proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, zapraszam do licznego i pobożnego udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego jak i w adoracjach Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie. Plan wywieszony jest w gablotach kościoła i na stronie internetowej. (www.parafiabielany.pl)

Od czwartku przeżywać będziemy Najświętsze Tajemnice naszej wiary.

Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po Mszy świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy zwanej Ciemnicą i adoracja do 2100.

Wielki Piątek od godz. 1500 rozpoczniemy adorację w Ciemnicy, modlitwa do Miłosierdzia Bożego – jest początkiem nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Celebruje liturgię Męki Pańskiej. Nabożeństwo Wielkopiątkowe składa się z czterech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W naszej parafii liturgia rozpocznie się o godz. 1800 Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej. Po liturgii trzecia części Gorzkich Żali; adoracja; Droga Krzyżowa o 2100 i zakończenie adoracji. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i nie ma żadnej dyspensy.

Wielka Sobota do godz. 900 adoracja która potrwa do godz. 1800. Na zakończenie swojej indywidualnej adoracji całujemy Krzyż Chrystusa i składamy dowolne ofiary na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Poświęcenie pokarmów (przed Kościołem – plebanią) będzie od godz. 1000 do 1400, co 30 minut. Po poświeceniu pokarmów proszę aby nawiedzić Grób Pana Jezusa, i pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem. Przy poświęceniu pokarmów będzie wystawiony kosz na żywność i ofiarę pieniężną dla najbiedniejszych osób. (W imieniu biednych i potrzebujących już teraz mówię Bóg zapłać). O godz. 1800 rozpoczną się obrzędy Wigilijne Wielkanocy. Jest to najbardziej uroczysty obchód w ciągu całego roku liturgicznego. Proszę aby przynieść do kościoła świece – w czasie Liturgii Wielkiej Soboty odnowimy przyrzeczenia chrztu świętego.

Na zakończenie Liturgii, Procesja Rezurekcyjna
Procesja Zmartwychwstania Pańskiego
.

Proszę panów do niesienia baldachimu.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 800, 1000, 1130
NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o godz. 1800. Ofiary – składka przeznaczona na UPJPII

Zachęcam do lektury prasy katolickiej którą można nabyć na stoliczkach.