Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego -
28.05.2023

        Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; dziś możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie – odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i spełnieniu zwykłych warunków odpustu. U OO. Kamedułów – odpust; Msze św. w Eremie na Srebrnej Górze godz. 800, 1000 i 1600.

W nadchodzącym tygodni w liturgii obchodzimy:
Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
Wtorek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika
Środa – święto Nawiedzenia NMP
Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Piątek – wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra
Sobota – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie proszę i zachęcam; spowiedzi św. przez cały tydzień ½ godz. przed Mszą św., i w piątek od 1700.

W pierwszy piątek miesiąca; chorych z posługą sakramentalną będę odwiedzał od godz. 800; proszę chorych do czwartku zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. o 800 i 1000 – zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcam do lektury prasy religijnej, „Gość Niedzielny”, „Niedziela” jest do nabycia na stoliczkach przy wyjściach ze świątyni.

 

        W czwartek, 08 czerwca 2023 przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się ok. godziny 1045 (po Mszy św. o godz. 1000) spod kościoła i przejdzie ulicą Zaogrodzie w „górę” do ul. Orlej, skręci w ul. Orlą, przecinając ul. Księcia Józefa do ul. M. Wolskiego na cmentarz. Po przyjściu na cmentarz – zakończenie procesji i Msza św. (na cmentarzu) dla wiernych którzy dołączyli do procesji. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Proszę o pomoc w przygotowaniu i przygotowanie ołtarzy: I (u Państwa Jan i Janiny Owca) – mieszkańców z sąsiedztwa – Zaogrodzie, II (przy sklepie Jubilat) – Róże Różańcowe – męską i żeńskie, III (u p. Jolanty Banaś – Orla 102) – grupy modlitewne, IV (na cmentarzu p. Kościelnego i mieszkańców ul. Okrąg). Proszę o udekorowanie drogi procesji.

        Zapraszam WSZYSTKICH; członków Żywego Różańca – do niesienia różańca świętego, panów do baldachimu, Służbę Liturgiczną Ołtarza, członków różnych Ruchów religijnych modlących się – działających w naszej parafii, dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwoneczków; „poszukuję” młodych ludzi do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej, nagłośnienia, rodziców do niesienia sztandaru komunijnego.