Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne
Trzydziesta trzecia niedziela zwykła        19/11/2023

 

Dziś przeżywamy trzydziestą trzecią Niedzielę zwykłą. W związku z prośbą Księdza Arcybiskupa – naszego Metropolity, dziś przed kościołami w naszej archidiecezji trwa zbiórka na VII Światowy Dzień Ubogich.

W nadchodzącym tygodni w liturgii wspominamy:
Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
Wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
Czwartek – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika
Piątek – wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy
Sobota – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Dzieci zapraszam po obrazeczki – pamiątki niedzielnych Mszy św.

 

W naszej parafii trwają zapisy na ministrantów. Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców ze szkoły podstawowej (począwszy od klasy I), którzy zechcieliby dołączyć do grona ministrantów. Posługa przy ołtarzu jest wielkim zaszczytem, prawdziwą świętą posługą. Ministrant, bowiem zajmuje uprzywilejowane miejsce w czasie każdej liturgii. Doświadcza z bliska, że Jezus Chrystus jest obecny i działa w każdym akcie liturgicznym.

Drodzy rodzice! Kierujemy do Was apel, abyście zachęcali i pozwolili Waszym dzieciom przynależeć do grona ministrantów, o co zresztą prosił Jezus, mówiąc: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże… I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.”

Służący przy ołtarzu syn potrafi wyprosić wiele łask dla całej rodziny.

Zapisy kandydatów w zakrystii, w kancelarii lub szkole przez dwa tygodnie, a spotkanie informacyjne odbędzie się w pierwszą niedzielę adwentu.