W lipcu i sierpniu w niedzielę i święta nie ma Mszy św. o godz. 1130.

Czternasta niedziela zwykła            07/07/2024

Dziś przeżywamy 14 niedzielę zwykłą; jest to pierwsza niedziela miesiąca; po Mszach św. zamiast kazania, adoracja Najświętszego Sakramentu. Ponadto po Mszy o 800 i 1000 – zmiana tajemnic różańcowych.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
Poniedziałek – wspomnienie świętego Jana z Dukli, kapłana
Wtorek – wspomnienie świętego Augustyna Rong, kapłana
Środa – wspomnienie św. Antoniego Peczerskiego, opata
Czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
Piątek – wspomnienie świętej Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bpm
Sobota – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W piątek 12 lipca od godziny 1000 Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw PRO MISJO (czyli dla Misji), odbierze zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny z naszej parafii. Dochód z akcji pozwoli wesprzeć Polskich Misjonarzy. Proszę o dostarczenie i złożenia zużytego sprzętu w środę (10.07) lub we czwartek (11.07), na plac plebański koło pojemników na śmieci i „parking”. Zachęcamy do zrobienia porządków i przygotowania elektrośmieci do przekazania na dobry Misyjny cel.

Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca; ofiary składane w kopertach i na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Trwają wakacje – urlopy. Udającym się na wypoczynek życzę odnowienia sił duchowych i fizycznych. Proszę, by w dniach odpoczynku pamiętać o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Proszę też o odpowiedni strój, gdy przychodzicie na modlitwę do kościoła; proszę również o pozostawianie rowerów i hulajnóg na miejscu parkingowym.